Vakfıkebir’de tarihi gün! Muhammet Balta, Vakfıkebir’de Cumhur İttifakı Mitinginde Konuştu: “Hizmet ve Yeni Projeler Vurgusu”

Trabzon’da Vakfıkebir’de Cumhur İttifakı mitingi ilçe tarihinin en büyük kalabalığı ile gerçekleşti.

Mitinge; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Adil Karaismailoğlu, Yılmaz Büyükaydın, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, önceki dönem AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Bahar Ayvazoğlu, Cumhur İttifakı Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, Belediye Başkanı Muhammet Balta, AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Ahmet Uzun, MHP Vakfıkebir İlçe Başkanı Mustafa Aynacı katıldılar.

Mitingde konuşan Vakfıkebir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Vakfıkebir Belediye Başkan Adayı Muhammet Balta şunları söyledi;

“Cumhur İttifakı olarak düzenlemiş olduğumuz mitingimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Sizleri saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

10 yıllık Belediye Başkanlığım döneminde emanetinizi başımın üstünde taşıdım. Ömrümün büyük bir kısmını Vakfıkebir’e adamış, sevdası Vakfıkebir olan bir kardeşiniz olarak huzurlarınızdayım. Emanetinizi büyük bir onurla taşıdım. 31 Mart tarihinde yetki verirseniz emanetinizi yine onurla şerefle taşıyacağım ve 1 nisan sabahından itibaren yeni ve kalıcı birçok hizmeti kazandırmaya devam edeceğiz.

Geride ne kadar eser bırakırsak onlar yaşayacak, ne kadar dua alırsak onlar baki kalacaktır.
Bir Hadis-i Şerifte “İnsanların hayırlısı insanlara faydalı olandır” buyruluyor. Bende bu peygamber-i buyruk gereği gücüm yettiğince sizlere faydalı olmaya çalıştım. Sevinçli günlerinizde de kederli günlerinizde de yanınızda oldum. Ancak bugüne kadar boş durmadık. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan sanayiye Merkezi Hükümetin birçok yatırımını birebir takip ederek ilçemize kazandırdık. Onları da bilgilerinize arz edeceğim. Biraz sonra görsel olarak da takdimlerinize sunacağım birçok yeni projeyi Merkezi Hükümet ve Büyükşehir Belediyesi nezdinde takip ederek ilçemize kazandırmanın azmi ve gayreti içerisinde olacağız.

Ne kadar projeniz olursa olsun iş uygulamaya geldiği zaman paranız kadar iş yaparsınız. Bu bakımdan biz Merkezi Hükümetin ve Büyükşehir Belediyesinin kaynaklarını projelerimizin arkasına koyuyoruz. Onun için bizim projelerimiz uygulanabilirlik açısından ayağı yere basan projelerdir. Bunun gerçekleşmesi, siz değerli hemşehrilerimin güçlü ve kararlı desteği ile olacaktır.

10 yıllık Başkanlığım döneminde siz değerli hemşehrilerim ile yüz yüze 87.000 görüşme gerçekleştirdim. Tatil günlerini çıkarsak günlük ortalama 33 görüşme yapmış oldum. Elbette insan olarak istemeden de olsa bu süreç içerisinde bizimde hatalarımız olmuştur. Seçim çalışmalarımız süresince yapmış olduğumuz görüşmelerde yapıcı eleştirilerinizi aldım. Eleştirileriniz, oluşturacağımız yeni planlama döneminde bize yol gösterici olacaktır.

Yapacağımız bütün bu hizmetleri, ‘Vatan söz konusu olunca gerisi teferruat olur’ sözü mucibince, Cumhur ittifakını oluşturan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin bizlere kazandırdığı motivasyonla, desteklerle Cumhur’un gücü ile gerçekleştireceğiz.

Aziz hemşehrilerim, Vakfıkebir insanı feraset sahibidir, ileri görüşlüdür. Hasbi olanı da bilir, hesabi olanı da bilir. Değerli Hemşehrilerim, önümüzde Vakfıkebir’i marka ilçe yapacak bir fırsat var. Yeni projeler ile güçlü finansman kaynakları ile 1 Nisan sabahından itibaren hızla yolumuza devam edeceğiz. Şimdi söz de sizin, karar da sizin. Gayret bizden Tevfik Allah’tandır. O en güzel vekildir.”

Scroll to Top