Trabzonspor’da operasyon! O futbolcular Abdullah Avcı’nın planında yok

Trabzonspor, yeni sezona güçlü bir giriş yapmayı hedefleyerek kadrosunda önemli değişiklikler planlıyor.

Yönetim, sezon sonunu beklemeden transferlerin bir kısmını erkenden tamamlamayı amaçlıyor. Özellikle savunma, orta saha, kanat ve forvet pozisyonları için ciddi takviyeler yapmayı hedefleyen Bordo mavili ekibi, transfer çalışmalarına hız verdi.

Takımda, Hırvat sol bek Borna Barisic ile anlaşmanın ilk adım olarak tamamlanması bekleniyor. Ayrıca, Trabzonspor stoper bölgesi için iki, orta saha için ise iki veya üç yeni oyuncu kazandırmayı planlıyor. Kanat ve forvet pozisyonlarına da takviyeler yapılması hedefleniyor.

trabzonsporda-operasyon-o-futbolcular-abdullah-avcinin-planinda-yok.webp

Teknik direktör Abdullah Avcı’nın planları doğrultusunda, takımın mevcut yapısında da önemli değişiklikler olacak. Yabancı oyuncu kontenjanının gelecek sezon 12’ye düşecek olması sebebiyle, şu an kadroda bulunan 13 yabancı futbolcudan yaklaşık yarısının ayrılması bekleniyor.

Kiralık olarak takımda bulunan Benkovic ve 1 yıllık sözleşme imzalayan Pepe’nin yanı sıra, Fountas’ın da gelecek planlarda yer almadığı belirtiliyor. Ayrıca, farklı takımlara kiralanan Gomez, Kourbelis, Teklic ve Lahtimi’nin de Avcı’nın gelecek sezon kadro planlamasında olmadığı kaydediliyor.

Scroll to Top