Trabzon’da İl Müdürlüğü’ne atama! Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla gerçekleştirilen atamalara ilişkin kararlar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan Osmaniye İl Müdürlüğüne Tolga Nacar, Trabzon İl Müdürlüğüne Hüseyin Mollaoğlu getirildi. Mollaoğlu görevi vekaleten yürütüyordu, bu kararla asaleten İl Müdürü oldu.

Buna göre, Diyanet İşleri Başkanlığında açık bulunan Malatya İl Müftülüğüne Ramazan Dolu atandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında açık bulunan iş başmüfettişliklerine 137 iş müfettişinin ataması yapıldı.

huseyin-mollaoglu.webp

Hüseyin Mollaoğlu kimdir?

1980 yılında Bolu/ Dörtdivan’da dünyaya geldi. Eğitim – öğretim hayatına Elazığ’da Murat İlkokulunda başladı. 1994 yılında İstanbul Sultanbeyli İmam Hatip Lisesinde başladığı lise hayatını Ankara Hacı Bayram İmam Hatip Lisesinde 1999 yılında bitirdi. Mezun olduktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde lisans eğitimini tamamladı.

Yüksek Lisansını Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladıktan sonra aynı üniversitede Sosyal Politikalar dalında doktora çalışmasını sürdürmektedir.

Çalışma hayatına 2005 yılında Konya Tapu ve Kadastro 5. Bölge Müdürlüğünde başladı. 6 yıl süreyle burada Tapu ve Kadastro Sözleşmeli Uzmanı olarak görev yaptı. 2012 yılında Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürlüğü İstihdam Hizmetleri Dairesi Başkanlığına Eğitim Uzmanı olarak geçiş yaptı. 2017 yılında Ankara Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne İl Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Sivil toplum örgütlerinde aktif görevler üstlendi. “Gençlik” çalışmaları kapsamında birçok organizasyonun yöneticisi ve sorumlusu olarak görev aldı.

25 Aralık 2023 tarihi itibarıyla Trabzon Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili olarak göreve başladı.

Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Scroll to Top