Trabzon’da 23 Nisan etkinliklerine yoğun ilgi!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Büyükşehir Belediyesi’nin organize etttiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde çocuklarla bir araya geldi. Başkan Genç, eşi Arzu Genç ile birlikte etkinlik boyunca stantları ziyaret ederek çocuklarla ve aileleriyle yakından ilgilendi.

10 BİN KİŞİ KATILIM GÖSTERDİ
Gün boyu yaklaşık 10 bin kişinin ziyaret ettiği Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, plenetaryum film gösterimi, mikroskop gözlemi, çocuk fitness, atölye etkinlikleri, VR gözlük etkinliği, robot yarışları, gözlem etkinliği, palyaço gösterisi, yüz boyama, su roketi etkinliği, ahşap oyunları ve sürpriz etkinlikler gerçekleştirildi.

Trabzon'da 23 Nisan etkinliklerine yoğun ilgi!

BİLİM MERKEZİ ŞEHRİMİZİN BİR ÖNEMLİ DEĞERİ
Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi’nin, Trabzon’un önemli bir değeri olduğuna vurgu yapan Başkan Genç, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın arefesindeyiz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bütün çocuklara hediye ettiği bu bayramın kutlamalarını, çocuklarımızın mutlu olacağı, eğleneceği ve aynı zamanda da merak edeceği Bilim Merkezi’mizde başlattık. Bütün çocuklarımızın bayramını kutluyorum. Bu vesileyle bu güzel bayramı çocuklarımıza emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla, rahmetle anmak istiyorum.

Trabzon'da 23 Nisan etkinliklerine yoğun ilgi!

Atatürk’ün de hedef koyduğu, ülkemizin geleceğine dair şu anda da şehrimizde teşekkül eden çocuklarımızın büyük bir ilgiyle merakını giderme adına ziyaret ettiği Bilim Merkezi’mizin şehrimize kazandırılmasından ayrıca mutluyum. Burası şehrimizin önemli bir değeri. Çocukları bilimle buluşturup geleceğe dair tam bağımsız Türkiye yolunda adım atmamıza katkı sağlayan Özdemir Bayraktar’ı da bu vesileyle rahmetle anmak istiyorum. Yolculuk tam bağımsız Türkiye yolunda devam edecek inşallah” dedi. Etkinliğin ardından Başkan Genç ve eşi, tüm çocuklarla birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

Scroll to Top