Trabzon’da 15 meslek odası Akademik Odaları Birlikteliği Protokolü imzaladı

Trabzon Barosu, Trabzon Tabip Odası, Diş Hekimleri Odası Trabzon Şubesi, 18. Bölge Trabzon Eczacı Odası ve TMMOB Trabzon İl Koordinasyon Kurulu’na bağlı 15 meslek odası arasında iş birliği ve koordinasyon sağlanması için Trabzon Akademik Odaları Birlikteliği Protokolü imzalandı.

Trabzon Barosu Başkanı Av. Duygu Keleş Aydın, Trabzon Tabip Odası Başkanı Yaşar Kibar Güven, Diş Hekimleri Odası Trabzon Şubesi Başkanı Önder Taşan, 18. Bölge Trabzon Eczacı Odası Başkanı Özlem Uğurbaş Arslan ve TMMOB Trabzon İl Koordinasyon Kurulu Başkanı H. Ebru Çolak, Trabzon Tabip Odasında bir araya gelerek protokolü imzaladılar.

Trabzon'da 15 meslek odası Akademik Odaları Birlikteliği Protokolü imzaladı

Akademik Odalar bu birliktelik ile; çalışan meslek sahibi kesimlerini temsil eden meslek örgütlerinin/odalarının paylaştığı ortak değerleri geliştirmeyi, dayanışma ve güç birliği ile daha kapsamlı çalışmalar yaparak Trabzon’a faydalı hizmetler üretmeyi, şehrimizi bir dostluk ve kardeşlik anlayışı ile kaynaşmış bir kent kültürüne ulaştırmayı, sağlıklı insan, sağlıklı toplum, sağlıklı kent ve sağlıklı çevre hedefi ile bütünleştirmeyi, toplumun sosyal ve kültürel yaşamına katkıda bulunmayı amaçladıklarına ilişkin birliktelik tüzüğünü imza altına aldılar.

Kurulan birlikteliğin ilk dönem koordinatörlüğünü Trabzon Barosu üstlenmiş olup Baro Başkanı Av. Duygu Keleş Aydın, “Bu birlikteliğin oluşumu için büyük emek sarf eden ve ilk dönem koordinatörlüğünü Baromuza tevdi eden kıymetli başkanlarımıza Baromuz ve şehrimiz adına şükranlarımızı sunuyorum. Şehrimiz ve ülkemiz adına çok kıymetli projeler ve organizasyonlara vesile olacağına inanıyoruz.” dedi.

Scroll to Top