Trabzon halk oyunlarının amiralidir

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Doğu Karadeniz Bölgesi illeri tanışma dayanışma iftar yemeği programı Trabzon’da gerçekleşti.

Oldukça nezih bir ortamda gerçekleşen buluşmaya Trabzon Ordu, Giresun Gümüşhane ve Trabzon dan Halkoyunları antrenör, hakem ve kulüp yöneticileri katıldı.

THOF Yönetim Kurulu üyesi Abdullah Malkoçoğlu ve Karadeniz Bölge Koordinatörü Nurgül Çakmak’ın organize ettiği yemeğe THOF İcra Kurulu başkanı Hüseyin Güler ile birlikte gazeteci Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi ve başkan yardımcısı Efrahim Sarı onur konuğu olarak katıldılar.

Ordulu THOF İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Güler halk oyunlarının ülkemizin kültürünü tarihini örf ve adetlerini temsil noktasında çok önemli bir misyona sahip olduğunu belirterek “Hepimize düşen halk oyunlarımızın mihenk taşı en büyük temsilcisi Federasyonumuza sahip çıkmak olmalı. Birlik ve beraberlik içinde olmalı ülkemizi he coğrafyasında kardeşliği egemen kılmalıyız” dedi.

Trabzon’un bölgede Halk Oyunlarının tanınması katılım sağlanması ve dayanışma noktasında AMİRAL gemisi konumunda olduğu belirten Türkiye Halk Oyunları Federasyonu( THOF) İcra Kurulu Başkanı bu güzel organizasyonda emeği olan Trabzon’a gelen bütün hakem antrenör ve kulüp yönetici dostlarımıza teşekkür ediyorum mesajı da verdi.

trabzon-trabzon-halk-oyunlarinin-amiralidir-12.webp

Scroll to Top