TFF Tahkim Kurulu kararını açıkladı! Trabzonspor’un cezası indirildi

Trabzonspor’un, Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) verdiği cezalara yaptığı itiraz, Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu tarafından incelendi.

Tahkim Kurulu, Trabzonspor’a, önceden verilen altı resmi maçı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 3 milyon TL para cezasının hafifletilmesine karar verdi.

Yeni kararla, ceza dört resmi maça indirildi ve para cezası 448.000 TL olarak belirlendi. Ayrıca, bazı tribünlerdeki taraftarların elektronik bilet kartlarının bloke edilmesi kararı onandı.

Tahkim Kurulu konuya yönelik yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Trabzon Spor A.Ş.’nin PFDK’nın 03.04.2024 tarih ve E.2023-2024/1009 – K.2023-2024/1269 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde; – Trabzon Spor A.Ş.’nin taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle FDT’nin 52/2. maddesi uyarınca takdiren ve neticeten verilen 6 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası ve 3.000.000,00 TL para cezasının kaldırılmasına; Trabzon Spor A.Ş.’nin taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle FDT’nin 52/2. maddesi uyarınca olayın oluş biçimi, başlangıcı, gelişimi ve sonlanışı dikkate alınarak takdiren 4 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası ve 448.000,00 TL para cezası şeklinde cezalandırılmasına, oyçokluğu ile, – Trabzon Spor A.Ş.’nin, FDT’nin 52/3. maddesi uyarınca saha olaylarına karışan taraftarların bulunduğu Batı Alt VIP Platinum C, Socios.Com Tra Fan Token Doğu Alt Tribünü Doğu Alt J, I, Kuzey Kale Arkası Kuzey Alt J numaralı blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesinde sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile kararın onanmasına, oybirliği ile, karar verilmiştir.”

Scroll to Top