Solaklı’da bir ilk! Kadın başkan seçildi

Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar Şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak görev aldı.

“HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”

Genel Kurula katılan Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, ortak unsurlarımızı ön plana çıkaracak çok güçlü bir derneğin kurulduğunu ifade ederek, “Bu süreçte her zaman yanınızdayız. Bütün enerjimizi sizler için harcamaya hazırız” dedi.

Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı üç mahalleyi dernek çatısı altıda birleştiren Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Karaçam Düğün Salonunda gerçekleşen Genel Kurula, aynı zamanda Karaçamlı olan Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, İl Genel Meclis Üyesi Necmettin Özkul, üç mahallenin muhtarları Cemile Alhan, Alaattin Şeker, Gültekin Gül’ün yanı sıra Türkiye’nin birçok ilinden üyeler ve yöre halkı katıldı. Oldukça yoğun ilgi gören genel kurulda Trabzon Valiliği İl İdare Kurulu Müdürü Bahar Şeker, Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneğinin başkanı seçildi.

Solaklı'da bir ilk! Kadın başkan seçildi

KURUCU BAŞKAN BİLİCİ:”MEMLEKETİMİZ İÇİN BİRLİKTE ÖRNEK ÇALIŞMALAR YÜRÜTECEĞİZ”

Açılış konuşmasında Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Bilici şunları söyledi: “Bu bölgenin ahileri de burada, Nene Hatunları da burada, alimleri de burada ve ihtiyaç duyduğu bütün malzeme burada. Tek sorunumuz birimizin faydasının karşımızdakinin faydasından geçtiğini zihinlerimize kazıyabilmek olacaktır. Bu noktada her türlü malzemeye sahibiz. Öyle hayallerimiz var ki bu bölgeyle alakalı yapabileceklerimizin sınırı olduğunu düşünmüyoruz. Bunları gerçekleştireceğiz inşallah. Bugün buna inanlar var burada. Bu memleket için çok güzel ve örnek olacak çalışmaları hep beraber yürüteceğiz. Bu noktada herkesten gerekli katkıyı bekliyoruz.”

Konuşmasının devamında ise: ‘’Bizim için özel olan ve özel teşekkürü borç bildiğimiz ve bizlere yaptığımız her doğru işte ve bu derneğin kuruluşunda sonsuz destek veren Başta Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Sayın Seyfullah Hacımüftüoğlu’na, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Sayın Adnan Ertem’e ve Trabzon Ortahisar Şehit Ünal Bıçakçı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Orhan Genç’e minnettarız.’’

VALİ KUMBUZOĞLU: “İNŞALLAH DİĞER 29 KÖYE DE ÖRNEK OLACAK”

Genel Kurula katılan Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, yaptığı konuşmada yakın zamanda gerçekleşen yerel seçimlerde, kadın muhtarımızın seçilmesinin yöremiz için önemli bir renk, büyük bir cesaret örneği olduğunu vurguladı. Dünyada gelişmişliğin en önemli göstergelerinden birinin kadınların sosyal hayatta yer alması olduğuna dikkat çeken Kumbuzoğlu, “Bugün burada yine bir kadın başkan seçilmiş oldu. İnşallah bu yaklaşımla diğer 29 köye örnek olacak bir vizyonla ‘bismillah’ deyip yol alacağız” dedi.

“HER YERDEN EMEKLİ OLABİLİRİZ AMA TOPRAKLARIMIZDAN ASLA”

Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneğinin güzel bir oluşum olduğunu kaydeden Kumbuzoğlu, “Bu üç mahallenin hatıralarını, kazanımlarını, tecrübelerini, her bakımdan ortak unsurlarını ön plana çıkaracak olan çok güçlü bir dernek kuruldu. Öncülük eden herkese yürekten teşekkür ediyor ve kutluyorum. Bu süreçte her zaman yanınızda olduğumu ifade etmek istiyorum. Her yerden emekli olabiliriz ama topraklarımızdan asla. Çünkü dönüp varacağımız yer bu topraklardır. Bütün enerjimizi sizlerin peşinde harcamaya hazırız. Allah yolunuzu açık etsin. Ortak unsurlarımızı güçlü tuttuğumuz, değerlerimize sahip çıktığımız müddetçe herkes bizim için çok kıymetlidir. Önemli olan güçlü bir Türkiye’dir. Bunun için en önemlisi de birlik, beraberlik ve dayanışmadır. Dernekçiliğin en önemli kuruluş amacı budur. Dernekleri kurmak çok zordur, ama onları ayakta diri ve güçlü tutmak daha zordur. Bu vesileyle yeni yönetim kurulunu tebrik ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI TOK: “BAŞARILI OLACAĞINIZA İNANCIM TAMDIR”

Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, üç mahallenin bir araya gelerek toplumsal fayda sağlayacak ortak çalışmalara imza atacak olmasının önemli olduğuna dikkat çekti. Tok, “Kuruluşunda öncülük eden ve katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum. Yeni yönetim kuruluna da başarılar diliyorum. Başarılı olacağınıza dair inancım tamdır. Her zaman gücümüz ölçüsünde yanınızda olacağız “ diye konuştu.

YENİ BAŞKAN ŞEKER: “GENİŞ KAPSAMLI PROJELER ÜRETECEĞİZ”

Kurucu Yönetimden bayrağı devalan KUKDER’in yeni Başkanı Bahar Şeker ise derneğin, sevgi, saygı, hoşgörü temelleri üzerinde, yeniliğe açık, mahallelerin gelecek beklentilerine yön veren, danışmayı, birliği, sosyal faaliyetlerde aktif rol almayı seven üyeler tarafından kurulduğunu ifade etti. Sivil toplum örgütlerinin gelenek ve ilkeleri ile yaşadığına değinen Şeker, “Yönetim Kurulu olarak biz de; birlik ve beraberliği gelenek, sevgi ve saygı içinde çalışmayı ilke edinmiş bulunuyoruz. Derneğimizin etkinliklerini arttırmak adına, oluşturmuş olduğumuz komisyonlarla birlikte; mahallelerimizin ihtiyaçlarına cevap vermeye yönelik olarak; eğitimden, sağlığa, kültür ve turizmden, tarım, orman ve hayvancığa, sosyal araştırmalardan, spor faaliyetlerine varana kadar geniş kapsamlı projeler üretmeyi amaç; hazırlanan projeleri hayata geçirmeyi hedef edinmiş bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

ŞEKER; ”HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

Şeker şöyle devam etti: ”Buna yönelik olarak, yerel ve ülke düzeyinde hibe desteklerinden faydalanmak üzere; Avrupa Birliği, KOSGEB, Kalkınma Ajanslarından gerek doğrudan Bakanlık kanalı ile gerekse valiliğimiz aracılığı ile hibe destek taleplerimiz olacak. Bu süreçte, her bir üyenin katkısı çok önemlidir. Derneğimizin başarısı, hepimizin ortak çabalarıyla gerçekleşecektir. Bu nedenle her bir üyemizin aktif olarak katılımını ve sorumluluk almasını bekliyoruz. Öte yandan her bir üyemizin; derneğimizin tanıtımını yapmak, üye sayısını arttırmak, özellikle kadınlarımızı ve gençlerimizi derneğimize dâhil etmeyi görev olarak kabul etmesi gerekir. Derneğimizin geleceği için umut dolu olduğumu ifade etmek isterim. Hep birlikte çalışarak, güçlü ve etkili bir dernek oluşturabiliriz. Hep birlikte, mahallelerimiz için, kadınlarımız, gençlerimiz için yöremiz için, hepimizin aynı hedefe odaklanması, birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerekmektedir.”

Yörenin sevilen sanatçılarından ve aynı zaman kurucu üyelerden Enver Çakıral ve Mustafa Kuvvetli genel kurul sonunda minik bir konser verdi.

Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği yeni yönetim ve denetim kurulu şu isimlerden oluştu;

Başkan; Bahar Şeker,

Başkan Vekili; Nizamettin Bilici,

Genel Sekreter; Nesrullah Sonay,

Sayman; Memduh Dursun,

Genel Başkan Yardımcıları; Dursun Ali Kabaoğlu, Kibar Dursun, Yusuf Kenan Genç, Sinan Çolak, Alaattin Şeker, Cemile Kesimoğlu Alhan, Orhan Dursun, Cevdet Günaçar, Ercan Dursun, Züleyha Tehinoğlu, Gültekin Gül,

Denetleme Kurulu; Muzaffer Sevinç, Selçuk Genç, Sami Turgut, Küçükbey Mazlum, Mehmet Akif Kumbuzoğlu

Scroll to Top