KTÜ’lü Profesör Trabzon’da merakla beklenen proje için konuştu! “Kaza endişeleri var ama..”

KTÜ Of Teknoloji Fakültesi Ulaştırma Anabilim Dalı Başkanı ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Erol İskender, Trabzon’daki hafif raylı sistem projesini değerlendirdi.

Haber61’e konuşan Erol İskender, “Kazaların olabileceği ve artabileceği endişesi var” ifadelerini kullandı. İskender ifadelerinde, “ Kazaların artabileceği endişesi olmamalı, tramvaya göre daha güvenlidir ve kaza açısından ciddi sorun oluşturmazlar” şeklinde konuştu.

“Sıfırdan Gözden Geçirilmesi Gerekecek”

Hafif raylı sistemin tek başına trafik sorununu ortadan çözmesinin mümkün olmadığını belirten Prof. Dr. Erol İskender, “Asıl iş, Güney Çevre Yolu ve hafif raylı sistem tamamlandıktan sonra başlayacak. Yapıldı, bitti ve Trabzon’da trafik sorunu ortadan kalktı diye bir durum yok. Asıl ulaşım planlaması o zaman başlayacak. Bütün otobüs ve dolmuş güzergahlarının sıfırdan gözden geçirilmesi gerekecek. Şu anki güzergahlar, hafif raylı sistem ve Güney Çevre Yolu tamamlandıktan sonraki duruma uygun değil. Bunun da şimdiden kamuoyu ile şeffaf şekilde paylaşılması ve tartışılması gerek” diye konuştu.

KTÜ’lü Profesör Trabzon’da merakla beklenen proje için konuştu! “Kaza endişeleri var ama..”

Scroll to Top