Kadir İnanır kimdir? Kadir İnanır’a ne oldu? Kadir İnanır’ın sağlık durumu nasıl?

Kadir İnanır sabah saatlerinde evinde aniden rahatsızlandı. İlk belirlemelere göre, bir inme geçirdiği ve bilincinin kapalı olduğu durumda hemen Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Ünlü oyuncu Kadir İnanır’ın sağlık durumu nasıl? Kadir İnanır Kimir? Kadir İnanır’ın hastalığı nedir? İşte tüm detaylar…

KADİR İNANIR KİMDİR?

Kadir İnanır, Türk sinema ve televizyon dünyasının en önemli isimlerinden biridir. 15 Nisan 1949 tarihinde Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğan İnanır, ailesinin son çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk ve ortaokul eğitimini Fatsa’da tamamladıktan sonra, sahne yeteneğini çeşitli okul gösterilerinde sergilemeye başladı. Yatılı olarak okuduğu İstanbul Haydarpaşa Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo-Televizyon Bölümü’nü bitirerek eğitim hayatını tamamladı.

KADİR İNANIR’IN ROL ALDIĞI FİLMLER

Kariyerine 1967 yılında Ses dergisinin düzenlediği “Sinema Artisti Yarışması”na katılarak adım atan İnanır, 1968’de Saklambaç gazetesinin “Fotoroman Artisti Yarışması”nda birinci oldu. Bir süre fotoromanlarda rol aldıktan sonra “Yedi Adım Sonra” (1968) adlı filmle sinemaya geçiş yaptı. İlk başrolünü Türkân Şoray ile paylaştığı “Kara Gözlüm” (1970) filmi, onu Türk sinemasının erkek yıldızları arasına taşıdı.

Kadir İnanır kimdir? Kadir İnanır'a ne oldu? Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl?

Zamanla kaliteli filmlerde rol almaya başlayan İnanır, Atıf Yılmaz’ın “Utanç” (1972), “Selvi Boylum, Al Yazmalım” (1977), “Bir Yudum Sevgi” (1984) gibi filmleriyle tanındı. Ömer Kavur’un “Ah Güzel İstanbul” (1981), “Kırık Bir Aşk Hikayesi” (1981) ve “Amansız Yol” (1985) filmleri de İnanır’ın oyunculuk kariyerinde önemli bir yer tutar. İnanır, Türk sinemasının altın dönemlerinde unutulmaz karakterlere hayat vermiştir.

Oynadığı filmlerde genellikle onurlu, özverili ve güçlü erkek tiplerini canlandıran İnanır, toplamda 182 sinema filminde ve 12 televizyon dizisinde rol aldı. En uzun soluklu dizisi “Marziye” olan İnanır, 1990’da “Medcezir Manzaraları” adlı film ile Ankara Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı.

Son dönemlerde “Komser Şekspir” (2000) ve “Gönderilmemiş Mektuplar” (2003) gibi filmlerde de yer alan İnanır, Türkan Şoray ile yeniden bir araya gelerek büyük ilgi topladı. Oynadığı karakterler ve filmlerin içeriği üzerinde de etkili olan Kadir İnanır, Türk sinemasının canlandırıcılarından biri olarak kabul edilir.

KADİR İNANIR’A NE OLDU?

Bilgilere göre, Kadir İnanır sabah saatlerinde evinde aniden rahatsızlandı. İlk belirlemelere göre, bir inme geçirdiği ve bilincinin kapalı olduğu durumda hemen Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Kadir İnanır kimdir? Kadir İnanır'a ne oldu? Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl?

KADİR İNANIR’IN SAĞLIK DURUMU NASIL?

Hastanenin Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, basına yaptığı açıklamada, İnanır’ın sağlık durumu hakkında önemli bilgiler verdi. İnanır, hastaneye getirildiğinde sağ tarafında felç belirtileri gösteriyordu ve şuuru kapalıydı. Acil servis ekibi hemen harekete geçerek gerekli tetkikleri yaptı. Beyin tomografisinde, beyni besleyen ana damarda bir tıkanıklık tespit edildi. Bu durum üzerine, acil girişimsel radyoloji, nöroloji ve beyin cerrahisi ekipleri hızla müdahale ederek, anestezi altında pıhtının alınması işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirdiler. İşlem sonrası yapılan MR görüntülemelerinde, beynin beslenmesinin normale döndüğü ve işlemin başarılı olduğu görüldü. Ancak İnanır, tedbir amacıyla yoğun bakımda entübe edilerek takibe alındı. İlk 24-48 saat boyunca herhangi bir uyandırma işlemi yapılmayacak ve olası komplikasyonlar göz önünde bulundurulacak.

KADİR İNANIR’IN HAYATİ TEHLİKESİ VAR MI?

Kadir İnanır’ın yakın bir arkadaşı olan Said Yavuz, oyuncunun şu an için hayati bir tehlikesinin olmadığını, prosedür gereği yoğun bakımda uyutulduğunu ve durumunun iyi olduğunu belirtti. Yapılan müdahalelerin erken ve başarılı olması, İnanır’ın sağlık durumunun olumlu yönde ilerlemesine katkı sağladı.

Scroll to Top