İYİ Parti’nin Trabzonlu ismi TFF yönetiminde mi yer alacak? Gündeme düşen bomba iddia

Trabzonspor Divan Üyesi olan İYİ Parti Kurumsal İlişkiler Başkanı Şükrü Kuleyin’in TFF yönetiminde yer alabileceği öne sürüldü.

Şükrü Kuleyin’in adı, 2024 Yerel ve Mahalli Seçimlerinin ardından tartışmaların merkezine oturdu.

Kuleyin, partisindeki görevlerinden çekilme kararıyla dikkatleri üzerine çekti. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, dinlenmek istediğini belirterek, “Dostlarım, Genel Başkanımızın çağrısı üzerine partimiz olağanüstü kongreye gidiyor. Kurucusu olmaktan onur duyduğum partimin kurultayında büyük ihtimal divan başkanı olacağım. Koray Aydın abim, Musavvat Dervişoğlu dostum ve Tolga Akalın ise kardeşimdir. Delege arkadaşlardan vicdanlarının sesini dinleyerek, partimizi bir adım daha ileri götürecek isme oy vermelerini rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bu gelişmeyle birlikte gözler, Trabzonspor’a çevrildi. Trabzonspor’un eski yöneticilerinden olan ve taraftarlar arasında “Trabzonspor’un Mevlanası” olarak anılan Şükrü Kuleyin için sosyal medya ve WhatsApp gruplarında Türkiye Futbol Federasyonu Trabzon Temsilcisi olarak adı geçmeye başladı. Şükrü Kuleyin ise iddialar ile ilgili olarak henüz bir açıklama yapmadı.

kuleyin-icin-flas-iddia-2.jpg

Şükrü Kuleyin’in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde;

Dostlar; Genel Başkanımızın çağrısı ile partimiz olağanüstü kongreye gidiyor. Kurucusu olmaktan onur duyduğum partimin kurultayında büyük ihtimal divan başkanı olacağım.

Koray Aydın abim. Müsavvat Dervişoğlu dostum.Tolga Akalın ise kardeşimdir. Delege arkadaşlardan vicdanlarının sesini dinleyerek partimizi bir adım daha ileri hangisi getirecekse ona oy vermelerini rica ediyorum.

Ben Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener ile yol yürüdüm. Bu güne kadar şahsıma güven duyarak verdiği görevler için teşekkürlerimi ve şükranlarımı arz ediyorum. “Hür ve Müstakil” adı verilen bana göre ise 3. yolumuzun savunucularının başında geliyorum.

Günlerdir izliyorum herkes suçlu arıyor. Doğrudur; Merhum Demirelin dediği gibi “Mağlubiyet Yetimdir” Ama; Ben her türlü yanlışlarımıza, hatalı tercihlerimize ve iki yumruğun arasına sıkışmamıza rağmen alınan %4.60 oyu başarısızlık kabul etmiyorum.

Özellikle Ankara,İstanbul ve Iğdır’da aday çıkarmasa idik bu sonuçlar çok daha farklı olabilirdi. Başaramadık. Burada suçlu aramak yerine sorumluk almaktır önemli olan.

Sayın Genel Başkanımız bu sorumluluğu almıştır. Bize düşen görevde o sorumluluğu paylaşmaktır. Öncelikle; Bizlerde divan üyeleri olarak partimizi sağ salim kurultaya götürmekle mükellefiz. Öyle sosyal medyadan kimse bize akıl vermesin. Kimsede partimize elbise dikmesin. Bende şahsım olarak nasipse son görevimi yapacağım. Bundan sonra ise partimin sade bir üyesi olarak kalmak istiyorum.

Aday adayı arkadaşlarımdan beni Gik listelerine yazmamalarını rica ediyorum. Ben kurultayların çözüm üretme yeri ayrıca hesaplaşma değil helalleşme yeri olduğuna inananlardanım. Biz; Bu yola çıkarken sırtımızda ki heybenin iki gözünün birinde “asalet” diğerinde “ikrar”vardı. Bu dönem dinlemek ve yeni bir kitap daha yazmak istiyorum.

Tüm aday adayı arkadaşlara başarılar diliyorum. Görevimiz boyunca bize hakkı geçen partimin tüm mensuplarından helallik istiyorum. Ben ise tüm partililerimize şayet bir hakkım geçmişse helal olsun diyor, bu arada birilerinin kalbini kırdıysam da özür diliyorum. Kalın sağlıcakla..

Scroll to Top