Fenerbahçeli Oosterwolde göz göre göre yalan söyledi “Elinde silah varmış kafasına tekme atmamış”

Süper Lig’in 30. Haftasında oynanan Trabzonspor – Fenerbahçe karşılaşması sonrasında İstanbul ekibinin futbolcularının provokasyonları ile başlayan olayların yankıları sürüyor.

Fenerbahçe’de forma giyen Jayden Oosterwolde, Trabzonspor maçında yaşananlara yönelik Hollanda basınına açıklamalarda bulundu.

Oosterwolde sahaya giren taraftarın elinde silah olduğunu iddia etti ve tekme atmadığını söyledi. Bu sözleri duyanlar ise “yok artık bu kadar da alenen yalan olmaz” demekten kendini alamadılar.

Trabzonspor’a karşı son düdükten sonra ne oldu? sorusunu cevaplayan Oosterwolde şu ifadelere yer verdi;

ELİNDE SİLAH OLAN MASKELİ BİR ADAMDI”

“Hakem maçı bitirdiğinde ve biz galibiyeti kutlamaya başladığımızda, insanlar sahaya, bize doğru koşarak geldiler. İlk gördüğüm elinde silah olan maskeli bir adamdı. Ne olduğunu anlamadan etrafımız Trabzonspor taraftarları ve onları durdurmaya çalışan bazı görevliler tarafından sarıldı. Tek düşünebildiğimiz, birbirimizi mümkün olduğunca çabuk güvenli bir yere götürmekti ve soyunma odasını aramaktı”

“Zorlukla kazanılan bir maçı otomatik olarak birbirinizle kutlamak istersiniz. Birkaç dakika sonra içeri girmek çok zor oldu çünkü sahada çok fazla insan ardı. Sonra, dayak yememek için tam anlamıyla kaçmamız gerektiğini gördük. Başımın arkasına birkaç darbe aldım. Son birkaç gündür hala bunun acısını çekiyorum. Soyunma odasına girdikten sonra polis eşliğinde stadyumu terk edebilmek için saatlerce beklemek zorunda kaldık. Gerçekten tuhaf bir durumdu ve umarım bunu bir daha yaşamak zorunda kalmam”

“KAFASINA TEKME ATMADIM”

“Takım arkadaşıma doğru koşan maskeli ve silahlı bu ilk taraftarın kafasına tekme atmadım. Yere yatırıldığında ona tekme attım, kabul ediyorum. Bunu yaptım çünkü tüm o kargaşa anında kendimizi büyük bir tehdit altında hissettik. Elinde bir silah vardı. Tehlikeliydi ve bize daha fazla bir şey yapamayacağından emin olmak istedim. Sonrasında görüntüleri de izledim. Yakından bakarsanız, kafasına tekme atmadığımı görebilirsiniz.”

Scroll to Top