CHP Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık Kimdir? Mehmet Murat Çalık kimdir, nerelidir?

CHP Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın kim olduğu merak ediliyor. CHP Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık kimdir, nerelidir? İşte merak edilenler haberimizde…

MEHMET MURAT ÇALIK KİMDİR?

Mehmet Murat Çalık, 1972 yılında Trabzon’un Maçka ilçesinde doğmuş bir şehir plancısı ve siyasetçidir. Rize kökenli bir anne ve Trabzonlu bir babanın üç çocuğundan biri olarak büyüyen Çalık, eğitim hayatına Maçka’da başladı ve liseyi Trabzon Lisesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimini ise 1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin Şehir ve Bölge Planlama bölümünde bitirdi.

Profesyonel kariyerine 1998 yılında şehir planlama alanında faaliyet gösteren bir şirket kurarak adım atan Çalık, sektördeki çalışmalarını sürdürürken aynı zamanda Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi’nde 2008 ile 2014 yılları arasında yöneticilik ve başkan yardımcılığı görevlerini üstlendi.

2014 ile 2018 yılları arasında Beylikdüzü Belediyesi’nde Teknik Koordinatör ve Başkan Yardımcısı olarak hizmet verdi. Mehmet Murat Çalık, şu anda CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) çatısı altında Beylikdüzü Belediye Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Çalık, köklü bir eğitim ve profesyonel geçmişe sahip, yerel yönetimlerde deneyimli bir siyasetçidir.

Scroll to Top