Akçaabat’ta çocuklar için 23 Nisan şenlikleri

Akçaabat’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında renkli bir Spor ve Oyun Şenliği düzenlendi. Belediye tarafından organize edilen şenlik, Sahilpark havuz alanında gerçekleştirildi.

Çocuklar ve ailelerinin büyük ilgi gösterdiği etkinliğe, Akçaabat Kaymakamı Yusuf Cankatar ve Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim de katılarak, çocukların eğlencesine ortak oldular.

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, çocukların bayramını kutlayarak, “Bugün burada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutlamak için bir araya geldik. Bu anlamlı günde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. 23 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği olan siz sevgili çocuklarımıza armağan edilmiş bir bayramdır. Bu nedenle, sizlerin sevincine ortak olmak, heyecanınızı paylaşmak bizler için büyük bir onurdur. Bugün burada, çocuklarımızın mutluluğu ve geleceği için çeşitli etkinlikler düzenledik. Her birinizin gülüşü, enerjisi ve coşkusu bize büyük bir umut veriyor. Sizler, ülkemizin yarınlarının teminatısınız. Sizlerin yetişmesi ve geleceğe hazırlanması için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz. Sevgili çocuklar, sizler büyük birer umutsunuz. Ülkemizin geleceğini sizinle güçlendireceğimize inanıyoruz. Bu bayram vesilesiyle, sizlere daha güzel bir dünya bırakmak için var gücümüzle çalışacağımızı bilmenizi isterim. Sizlerle birlikte daha nice 23 Nisan’lara ulaşmayı, ülkemizin her alanda daha da ileri gitmesini diliyorum. Hepinize mutlu bir bayram diliyor, şenliğimize katıldığınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

Akçaabat'ta çocuklar için 23 Nisan şenlikleri

Spor ve oyun şenliği, çocukların keyifli vakit geçirmesi için birbirinden eğlenceli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Atlı karıncadan yüz boyamaya, palyaço gösterilerinden şut yarışmalarına, basketbol yarışmalarından halat çekmeye kadar birçok aktivite çocukların ilgisini çekti. Ayrıca, çuval yarışı, yumurta yarışması, ip atlama, kuyu yarışması, beyrut masası oyunu, mini dart yarışması, zeka yarışmaları, alengir oyunu, puket oyunu gibi etkinliklerle çocuklar doyasıya eğlendi. Müzik, eğlence ve halk oyunları gösterileri de şenliğin renkli anları arasındaydı.

Akçaabat Belediyesi tarafından düzenlenen şenlik, çocuklara unutulmaz bir gün yaşatırken, 23 Nisan ruhunu en güzel şekilde yansıttı. Çocukların neşeli kahkahaları ve enerjisiyle dolu olan etkinlik, ailelerin de katılımıyla unutulmaz anlara sahne oldu.

Akçaabat Belediyesi tarafından düzenlenen Spor ve Oyun Şenliği, çocukların 23 Nisan’ı coşkuyla kutlamalarına vesile oldu.

Scroll to Top