AK Parti Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ergin Aydın: “61 projeyi hayata geçirmek için yola çıktık”

AK Parti Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ergin Aydın, Trabzon için hayata geçirmeyi düşündüğü projelerle ilgili konuştu.

Aydın; “Üretken Belediyecilik”, “Adil Belediyecilik”, “Erişilebilir Belediyecilik”, “Vizyoner Belediyecilik”, “Şefkatli Belediyecilik”, “Sürdürülebilir Belediyecilik”, “Yenilikçi Belediyecilik”, “Kalkınmacı Belediyecilik”, “Çağdaş Belediyecilik”, “Güçlü Belediyecilik”, “Kapsayıcı Belediyecilik”, “Dinamik Belediyecilik”, “Vatansever Belediyecilik” ve “Estetik Belediyecilik” olmak üzere 14 ilkede 61 projeyi hayata geçirmek için yola çıktık.” dedi.

aydin-2.webp

“ÖZEL ÖNEM VERİYORUZ”

Aydın şehrin tarihine özel önem verdiğini belirterek, “Ortahisar Mahallesi’nde tarihi yapıların restorasyonunu gerçekleştireceğiz. Ortahisar Mahallesi koruma amaçlı imar planı esas alınarak alanda bulunan yaklaşık 76 adet tarihi yapımızı Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte şehrimize kazandırmaya çalışacağız.” açıklamasında bulundu.

“YENİ REKREASYON ALANI”

Aydın açıklamalarına şöyle devam etti: “Saray-ı Atik Tarihi Sokak Düzenlemesi Projesi’ni hayata geçireceğiz. Ortahisar Mahallemizde bulunan toplam 260 metre uzunluğunda olan ve 1110 m² alanı olan bölgede örnek bir sokak düzenlemesi yapacağız. Aynı zamanda Tabakhane Vadisi’nde yaklaşık 9 dönüm alan içerisinde tarihi su kemerinin de bulunduğu alan projelendirilerek Trabzon’a yeni bir park rekreasyon alanı kazandıracağız.”

aydin-3.webp

Scroll to Top