4 ilde DEAŞ’a yönelik Bozdoğan-27 operasyonları! 36 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, DEAŞ terör örgütüne yönelik İstanbul, Eskişehir, İzmir ve Kayseri’de gerçekleştirilen Bozdoğan-27 operasyonlarının detaylarını açıkladı.

36 şüphelinin yakalandığını ifade eden Yerlikaya, açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

Aziz milletimizin bilmesini isterim ki ülkemizin huzuru, birlik ve beraberliği için teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüklerince İstanbul, Eskişehir, İzmir ve Kayseri’ olmak üzere 4 ilde DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlar sonucu İstanbul’da sosyal medya platformu X hesabı üzerinden finans faaliyetleri yürüten bir şahsa para gönderdikleri ve terör örgütleriyle irtibatlı oldukları tespit edilen 1️5️ şüpheli yakalandı.

Kayseri’de geçmiş dönemde DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten, örgüt içerisinde yaralanan şahıslara ilaç ve malzeme temin eden 5️ şüpheli yakalandı. İzmir’de DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 1️4️ şüpheli yakalandı. Eskişehir’de DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 2️ şüpheli yakalandı.

Operasyonlar sonucu pompalı tüfekler, ruhsatsız tabancalar, çok miktarda döviz ve Türk Lirası ile çok sayıda dijital materyale el konuldu.

Scroll to Top